Policjanci przejęli ponad 16 kg amfetaminy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 16 kg amfetaminy

Data publikacji 31.05.2013

Bytomscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o posiadanie ponad 16 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 800 tys. złotych. Mężczyzna trzymał narkotyki na terenie swojego ogródka działkowego. Teraz odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 8 lat za kratami.

Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o mężczyźnie, który może przechowywać narkotyki. Podjęte czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do 49-latka, mieszkańca Bytomia. Śledczy znaleźli na terenie jego ogródka działkowego ponad 16 kg amfetaminy, telefony komórkowe, gotówkę - ponad 30 tys. złotych oraz sprzęt do podsłuchiwania policyjnych stacji radiowych. Z zatrzymanych narkotyków można sporządzić ponad 161 tys. działek dilerskich amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 800 tys. złotych.

Wczoraj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec bytomianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mj)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja