Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 31.05.2013

Zarzut udzielania oraz posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Zawadzkiego. 24-latek przewoził w samochodzie ponad kilogram narkotyków. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek kryminalni z komisariatu w Zawadzkiem zatrzymali do kontroli młodego mężczyznę. Podczas przeszukania samochodu ujawnili kilkanaście woreczków strunowych z białym proszkiem. Po sprawdzeniu proszku testerem narkotykowym przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jak się okazało, w woreczkach znajdowały się m.in. morfina i kodeina. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, ok. 5 000 złotych, 3 wagi oraz urządzenie do sprasowywania środków odurzających. 24–letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W niedzielę (26 maja 2013 roku) mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury w Strzelcach Opolskich, gdzie usłyszał dwa zarzuty: udzielania oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich aresztował 24-latka na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony