Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kara ograniczenia wolności i stadionowy zakaz za wniesienie rac

Data publikacji 31.05.2013

Koszalińscy policjanci zatrzymali 23-letnią kobietę, która podczas meczu derbowego Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg złamała przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wnosząc na stadion race świetlne. Kobieta usłyszała już zarzuty i została skazana w trybie przyspieszonym. Sąd rzekł karę ograniczenia wolności i stadionowy zakaz.

W środę policjanci zabezpieczali imprezę masową, jaką był mecz piłki nożnej pomiędzy Gwardią Koszalin a Kotwicą Kołobrzeg. Funkcjonariusze tuż przed samym rozpoczęciem meczu ustalili 23-latkę, która na teren stadionu wniosła race świetlne.  Tym samym koszalinianka naruszyła przepisy wynikające z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Policjanci po ujęciu kobiety przez pracowników ochrony zatrzymali ją i zabezpieczyli 22 rac.

Wczoraj 23-latka została doprowadzona do Sądu Rejonowego w Koszalinie celem przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym. Sąd wydał wyrok skazujący w postaci 8 miesięcy ograniczenia wolności, zobowiązując ją do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w postaci 30 godzin miesięcznie oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony