Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Legii Warszawa – Śląsk Wrocław

Data publikacji 03.06.2013

Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali wczorajsze spotkanie Legii Warszawa i Śląska Wrocław, które odbyło się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Wiele tysięcy kibiców pokazało, że potrafi świętować i w godny sposób uczcić sukces swojej drużyny. Niestety wśród nich były również osoby, które zakłócały porządek i wobec nich zostały podjęte interwencje. Zatrzymano 96 osób, w tym 23 sprawców przestępstw.

Kibice z wielką radością uczcili podwójne zwycięstwo swojej drużyny. Piłkarze Legii Warszawa zdobywając Puchar Polski i tytuł Mistrza Polski dali kibicom powód do świętowania.

Niestety wśród wielu tysięcy osób, które przyszły na mecz, a później udały się na Stare Miasto, znaleźli się tacy kibice, wobec których niezbędne było podjęcie interwencji.

Do incydentu w rejonie stadionu doszło po 18.00. Przy wejściu na trybunę północną zgromadziła się grupa kibiców. Niektórzy z nich używali środków pirotechnicznych oraz próbowali przedostać się przez ogrodzenie na teren stadionu. Uszkodzona została brama ewakuacyjna. Interweniowały tylko służby porządkowe organizatora.

Na placu Zamkowym, gdzie gromadzili się świętujący kibice do 23.00 nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Przeważająca część zgłoszeń, które otrzymywała Policja, dotyczyła hałasu, zakłócenia ciszy nocnej oraz wulgarnego zachowania niektórych osób. Większość kibiców zaczęła się rozchodzić, gdy autokar z piłkarzami odjechał ze Starówki na Agrykolę, gdzie zorganizowany był specjalny piknik.

Przed północą w rejonie Kolumny Zygmunta pozostała grupa osób, z których znaczna część była pod wpływem alkoholu, używała materiałów pirotechnicznych, biła się między sobą, niszczyła krzesełka i stoły ogródków piwnych. Policjanci kilkakrotnie przekazywali za pomocą urządzeń nagłaśniających komunikaty wzywające je do rozejścia się. Jednak osoby te nie stosowały się do poleceń wydawanych przez policjantów. W kierunku pojazdu z urządzeniami nagłaśniającymi rzucały niebezpiecznymi przedmiotami, m.in. butelkami, które spowodowały wgniecenie maski samochodu.

Po półgodzinie ponownie powtórzono komunikaty wzywające do rozejścia się grupy. Gdy osoby te nie zareagowały, policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję. Zatrzymali najbardziej agresywnych kibiców przebywających przy Kolumnie Zygmunta.

Łącznie zatrzymano 96 osób, w tym 23 za przestępstwa (m.in. podejrzanych o dokonanie rozbojów, uszkodzenia mienia). Nałożono 164 mandaty karne, skierowano też 4 wnioski do sądu rejonowego za zakłócania porządku.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony