Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani między innymi o podpalenia

Data publikacji 03.06.2013

Policjanci z Opola zatrzymali 4 osoby podejrzane o szereg przestępstw kryminalnych, w tym podpaleń, gróźb karalnych, usiłowania rozboju. Zatrzymani to mieszkańcy Opola w wieku od 18 do 27 lat. Za takie czyny grożą im kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

27 maja policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zostali powiadomieniu o pożarze jednego z barów na terenie Opola oraz osobowego mercedesa. Do zdarzeń doszło w nocy z 26/27 maja. Jak ustalili zajmujący się sprawą kryminalni, przyczyną obu pożarów było celowe podpalenie. Prowadzone czynności pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o te czyny.  Z ustaleń policjantów wynikało, że podejrzewane osoby przebywają  na terenie Krakowa. Ich typowania okazały się trafne. 28 maja funkcjonariusze zatrzymali w Krakowie osoby mogące mieć związek ze zgłoszonymi przestępstwami. Podczas zatrzymania ujawniono i zabezpieczono posiadany nielegalnie pistolet gazowy. Zatrzymani zostali przewiezieni do Opola.

29 maja zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 27-latkowi w sumie 7 zarzutów, w tym gróźb karalnych, zniszczenia mienia przez podpalenie pojazdu na zlecenie innej osoby (poszkodowany wycenił straty na 15 000 zł), podpalenia baru (w tym przypadku straty oszacowano na 10 000 zł), nielegalnego posiadania broni gazowej, włamania do jednego z barów na terenie powiatu opolskiego (do zdarzenia doszło 22 maja – straty wyniosły 600 zł), usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia (do zdarzenia doszło 22 maja na trenie powiatu opolskiego. Sprawca grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń, szarpiąc ją żądał wydania pieniędzy. Celu nie osiągnął ze względu na skuteczną obronę pokrzywdzonej). Mężczyzna ma też na koncie kradzież samochodu dodge caravan o wartości 2800 zł. Do tego zdarzenia doszło w Opolu w nocy z 26/27 maja. Policjanci odzyskali skradziony samochód.

31 maja sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego mężczyzny aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

Również 29 maja zarzuty podpalenia baru w Opolu usłyszał zatrzymany przez policjantów 19-latek z Opola.

30 maja policjanci zatrzymali kolejnego podejrzewanego w tej sprawie 18-latka. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Opolu.  Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni gazowej, usiłowania rozboju wspólnie z 27-latkiem oraz podżegania do podpalenia samochodu. 31 maja mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

31 maja policjanci zatrzymali na trenie Opola 19-latka, któremu przedstawiono zarzut usiłowania rozboju wspólnie z dwoma wymienionymi mężczyznami. Wobec tego podejrzanego prokurator zdecydował  o zastawaniu dozoru policji.

Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony