Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odprawa kadry kierowniczej garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 05.06.2013

5 czerwca odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej garnizonu mazowieckiego. Po raz pierwszy w spotkaniu tej rangi udział wzięli nie tylko komendanci miejscy i powiatowi Policji, lecz także komendanci wszystkich komisariatów i posterunków regionu. Mazowieckich policjantów odwiedził przy tej okazji nadinsp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji.

Odprawa tak szerokiego grona kadry kierowniczej garnizonu mazowieckiego odbyła się w obiektach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uczestników spotkania uroczyście przywitał Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski oraz Komendant CSP w Legionowie insp. Roman Stawicki.

Wizyta Komendanta Głównego Policji rozpoczęła się od wyróżnienia przez nadinsp. Marka Działoszyńskiego trzech policjantów pionu kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. W ten sposób zostało docenione ich zaangażowanie i determinacja w działaniu, które  doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym mieszkańca Żyrardowa - członka zorganizowanej grupy przestępczej, który w wyjątkowo brutalny sposób zaatakował dwóch mężczyzn.

Komendant Główny Policji gratulował także pięciu innym policjantom - z komend miejskich w Radomiu, Ostrołęce oraz z KPP w Grójcu, którzy odebrali wyróżnienia przyznane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ci funkcjonariusze wyróżniali się w swoich jednostkach zaangażowaniem, skutecznym i profesjonalnym działaniem. Dzięki temu niejednokrotnie doprowadzili do zatrzymań na gorącym uczynku sprawców przestępstw oraz ratowali ludzkie życie.

W kolejnej części spotkania nadinsp. Marek Działoszyński w swym wystąpieniu podziękował za pośrednictwem kadry kierowniczej garnizonu wszystkim policjantom za dobrze pełnioną służbę. Następnie skierował uwagę wszystkich zgromadzonych na szereg ważnych aspektów policyjnej służby. Między innymi podkreślił istotę bezpośredniego kontaktu policjantów ze społeczeństwem i zaakcentował wagę poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Bardzo dobrze zostały ocenione debaty społeczne organizowane z inicjatywy Policji na Mazowszu.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji omówił, przy współudziale wszystkich swoich zastępców odpowiedzialnych za poszczególne piony, efekty pracy funkcjonariuszy z garnizonu mazowieckiego za okres pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku. Komendant Rafał Batkowski zwrócił uwagę na priorytety KGP oraz KWP na rok 2013 i szczególnie zaakcentował rolę działań profilaktycznych, prospołecznych, w tym najbliższego projektu Nocy Profilaktyki 22 czerwca. Za pośrednictwem zebranych podziękował także wszystkim policjantom z garnizonu za efektywnie pełnioną służbę.

W odprawie wziął udział także przedstawiciel Centralnego Biura Śledczego, który w bardzo ciekawym wystąpieniu przybliżył specyfikę zwalczania przestępczości narkotykowej.

Wizyta w CSP w Legionowie była także znakomitą okazją do zapoznania się przez uczestników odprawy z najnowocześniejszymi obiektami tego Centrum, w tym z bardzo nowoczesną na skalę europejską strzelnicą oraz obiektami sportowymi, które znakomicie służą w trakcie wszechstronnych szkoleń.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony