Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 16-letni nożownik

Data publikacji 11.06.2013

Białostoccy policjanci zatrzymali 16-letniego sprawcę napadu z nożem w ręku na sklep osiedlowy. W wyniku tego zdarzenia zginął 50-letni właściciel lokalu. Okoliczności zdarzenia szczegółowo badają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Dzisiaj rano, kilka minut przed godziną 8.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał telefoniczny sygnał o napadzie na mały osiedlowy sklep przy ulicy Powstańców. Na miejsce natychmiast skierowane zostały policyjne patrole. Po około minucie, gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zatrzymali w sklepie 16-letniego białostoczanina, któremu ucieczkę z lokalu uniemożliwili stojący w wejściu świadkowie zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że rankiem młody białostoczanin, korzystając z tego, że w sklepie nie było klientów wtargnął do środka z nożem. Tam, jak wskazują dotychczasowe ustalenia, na tle rabunkowym zaatakował 50-letniego właściciela, który w trakcie szamotaniny został ugodzony nożem w plecy. Mimo blisko godzinnej reanimacji prowadzonej na miejscu zdarzenia przez załogę karetki pogotowia rannego nie udało się uratować. Ranny mężczyzna zmarł na miejscu. Jak ustalili policjanci, zatrzymanym na miejscu zdarzenia sprawcą okazał się notowany wcześniej za kradzieże i narkotyki mieszkaniec sąsiedniego osiedla. 16-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok - Południe, wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

(KWP Białystok / tk)

Powrót na górę strony