Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić kredyt

Data publikacji 12.06.2013

Do 8 lat więzienia może grozić 58-latkowi z powiatu toruńskiego. Mężczyzna ubiegając się o pożyczkę w banku przedłożył fałszywe zaświadczenie o dochodach oraz nieprawdziwe zaświadczenie PIT. W rzeczywistości osiągnięte przez niego zarobki były dużo niższe.

We wtorek (11.06.2013 r.) policjanci z toruńskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wykonywali czynności z udziałem 58-latka, który w jednym z toruńskich banków  próbował wyłudzić kredyt.  Mężczyzna, aby to zrobić przedłożył w  banku wniosek o kredyt. Dołączył do niego fałszywe oświadczenie o  dochodach oraz stwierdzające nieprawdę zeznanie PIT 37 o wysokości jego dochodu. Sprawca ubiegał się o pożyczkę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie zdołał jednak oszukać pracowników banku.

W poniedziałek (10.06)  został zatrzymany przez policjantów. Wczoraj funkcjonariusze  doprowadzili 58-latka do prokuratury. Oskarżyciel zdecydował, że będzie musiał zgłaszać się do najbliższego komisariatu w ramach policyjnego dozoru. Dodatkowo zapłaci poręczenie majątkowe i ma zakaz opuszczania kraju. Teraz za próbę wyłudzenia pieniędzy i posłużenie się fałszywymi zaświadczeniami może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony