Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni motocykliści na Torze Poznań

Data publikacji 12.06.2013

Dzisiaj, 12 czerwca na Torze Poznań, pod czujnym okiem specjalistów, swoje umiejętności doskonalili policyjni motocykliści. W szkoleniu zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu udział wzięło 40 funkcjonariuszy Policji z Wielkopolski i województwa lubuskiego, którzy na co dzień pełnią służbę dbając o bezpieczeństwo na drogach.

Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre. Z tygodnia na tydzień amatorów jednośladów na ulicach coraz więcej. Coraz większe wyzwania stoją też przed policjantami, którzy pełnią służbę na drogach dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Dla funkcjonariuszy drogówki motocykle są istotnym wsparciem w walce z piratami drogowymi. Jednak, aby skutecznie i bezpiecznie pełnić służbę na drogach policyjni motocykliści muszą regularnie doskonalić swoje umiejętności.

Takie szkolenie dla policjantów - kierowców motocykli odbyło się dzisiaj na Torze Poznań. Funkcjonariusze mimo wieloletniego doświadczenia, korzystali z wiedzy i umiejętności instruktorów sportów motocyklowych. Jacek Molik i Jędrzej Molik - wielokrotni mistrzowie Polski w sportach motocyklowych, przypomnieli policjantom zasadnicze kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas służby motocyklowej. Doskonalona była także technika jazdy, która jest niezwykle istotna zarówno w działaniach pościgowych, jak i w codziennej jeździe motocyklami.

(KWP Poznań / tk)

Powrót na górę strony