Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakładnicy uwolnieni, terroryści zatrzymani

Data publikacji 14.06.2013

Wczoraj, 13 czerwca terroryści uprowadzili samolot pasażerski, który awaryjnie musiał wylądować w podpoznańskim Ligowcu. Dwaj mężczyźni uzbrojeni w karabiny maszynowe zagrozili zabiciem wszystkich 10 pasażerów obecnych na pokładzie. Zażądali sprawnego samolotu i pieniędzy.

Najpierw do akcji wkroczyli policyjni negocjatorzy, którzy przez pięć godzin skutecznie odwodzili sprawców od spełnienia gróźb. W wyniku negocjacji doprowadzili do uwolnienia wszystkich zakładników, wśród których był jeden z terrorystów. W gotowości czekali policyjni snajperzy i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Dziesiątki policjantów Oddziału Prewencji Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczało teren przyległy do lotniska. Desperacja zamachowcy sięgnęła zenitu kiedy zakomunikował negocjatorom chęć popełnienia samobójstwa. Wtedy do akcji wkroczyli policyjni komandosi. Błyskawiczny szturm doprowadził do zatrzymania sprawcy. Nie obyło się niestety bez rannych.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zorganizowanych wczoraj na lotnisku Poznańskiego Aeroklubu w Kobylnicy. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Sztab Policji KWP w Poznaniu udział wzięli funkcjonariusze Policji i strażacy z Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności przez funkcjonariuszy zaangażowanych służb oraz wypracowywanie zasad współpracy w sytuacjach kryzysowych.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony