Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli kobiecie, która zasłabła

Data publikacji 17.06.2013

Na co dzień funkcjonariusze z radomskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji pełnią służbę na całym Mazowszu zabezpieczając mecze, dbając o porządek podczas imprez masowych czy też patrolując najciemniejsze zakamarki osiedli. Jednak, gdy zajdzie potrzeba potrafią także profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy. Tak, jak w minioną niedzielę w Radomiu.

W niedzielne popołudnie na radomskim deptaku odbywał się festyn z okazji rozpoczęcia tegorocznego Kameralnego Lata, którego współorganizatorem jest KWP zs. w Radomiu. Policjanci przekazywali z tej okazji odwiedzającym piknik wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej i pierwszej pomocy przedmedycznej. Radomianie mogli dowiedzieć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy dziecku, osobie starszej, czy też co robić w momencie zasłabnięcia.

Podczas festynu okazało się, że st. sierż. Tomasz Łabys i sierż. sztab. Sebastian Kosterna znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Sytuacja zdecydowała, że musieli swoje umiejętności sprawdzić w praktyce. W czasie festynu podbiegł do nich mężczyzna informując, że na jednej z parkowych alejek zasłabła starsza osoba. Policjanci pobiegli ze zgłaszającym we wskazane miejsce. Kobieta z silnym krwotokiem z nosa siedziała na ławce i nie wiedziała co się dzieje. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli udzielać jej pomocy. Prawdopodobnie idąc przez Park im. T. Kościuszki w Radomiu straciła przytomność i się przewróciła. Nie kontrolując swojego zachowania uderzyła głową w podłoże. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe oraz podziękowali przechodniom za szybką reakcję. Kobietę z obrażeniami przewieziono do szpitala.

To już kolejne zdarzenie, w czasie którego policjanci wykorzystywali zdobyte wcześniej umiejętności. Policjanci to wykwalifikowani ratownicy, którzy są absolwentami organizowanego przez Komendę Główną Policji, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projektu „Szkolenie policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy”.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony