Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 17.06.2013

Zambrowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Rutkach ujawnili blisko 2000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i blisko 150 litrów nielegalnego alkoholu u przebywającego na terenie Rutek 55-letniego mieszkańca Warszawy. Teraz właściciel zabezpieczonego towaru za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W piątek policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Rutkach w ramach wykonywanych czynności służbowych zapukali do drzwi jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Rutki. Z ustaleń mundurowych wynikało, że przebywający tam mężczyzna – mieszkaniec Warszawy posiada nielegalne papierosy i alkohol.

Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Po sprawdzeniu mieszkania 55-latka ujawnili blisko 2000 paczek papierosów różnych marek oraz blisko 150 litrów nielegalnego alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie ich na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 35 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Zabezpieczona została również aparatura służąca do rozlewania, kapslowania i banderolowania alkoholu.

Teraz 55-letni mieszkaniec stolicy za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony