Dolnośląski policjant zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Karate

Data publikacji 17.06.2013

15 czerwca 2013 roku w Leżajsku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate - Polish Open „IKO GALIZIA CUP”, w którym rywalizowało ze sobą ponad 300 zawodników. W kategorii kumite full contact - złoty medal zdobył nadkom. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Międzynarodowy Turniej Karate - Polish Open „IKO GALIZIA CUP” to prestiżowe zawody z obsadą ponad 300 zawodników z Polski, Ukrainy i Białorusi. Zawody podzielone były na kilka kategorii. W kategorii kumite full contact, złoty medal zdobył nadkom. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na co dzień reprezentujący Wrocławski Klub Karate Kyokushin A. i S. Sypień.

W jednym z pojedynków nadkom. Wojciech Żmija został brutalnie sfaulowany niedozwolonym uderzeniem w głowę, pomimo tego kontynuował walkę, wygrywając ją jednogłośnie. Walkę finałową wygrał zdobywając przewagę punktową poprzez efektowne kopnięcie przeciwnika. IKO Galizia Cup był kolejnym w tym roku turniejem, wygranym przez nadkom. Wojciecha Żmiję.
W swoim sportowym dorobku policjant ma już m.in. wielokrotne zdobycie tytułu Mistrza Polski Policjantów w karate, tytuł Mistrza Dolnego Śląska w zawodach otwartych oraz tytuły Mistrza Polski Juniorów i Seniorów.

Funkcjonariusz trenuje Karate Kyokushin od 14 roku życia.