Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ w walce z kradzieżami samochodów

Data publikacji 18.06.2013

Policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z Aleksandrowa Kujawskiego ujawnili i zlikwidowali dziuplę samochodową, mieszczącą się na terenie gminy. W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu aleksandrowskiego. Odzyskano także bmw 525 skradzione na terenie Niemiec zaledwie kilka dni wcześniej.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego współpracując z policją niemiecką uzyskali informację, że na terenie gminy Aleksandrów Kujawski może znajdować się bmw 525 koloru czarnego, skradzione w czerwcu tego roku na terenie Niemiec. Kiedy funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego z Aleksandrowa ustalili i potwierdzili miejsce, w którym znajduje się samochód, weszli na teren posesji. W pomieszczeniu gospodarczym mieściła się dziupla samochodowa, w której przechowywano nie tylko to bmw. W trakcie przeszukań funkcjonariusze znaleźli karoserię innego bmw, koloru srebrnego, ze zdemontowanym silnikiem. Odnaleziono także różne elementy innych pojazdów, pochodzących najprawdopodobniej z kradzieży. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu aleksandrowskiego.

Wczoraj (17.06) jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty paserstwa. Prokurator zadecydował o objęciu 28-latka dozorem policyjnym. O zarzutach, jakie usłyszy drugi z mężczyzn i ewentualnym środku zapobiegawczym zdecyduje dziś prokurator.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony