Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skradzionym samochodem

Data publikacji 19.06.2013

Nowodworscy policjanci zatrzymali po pościgu 28-letniego mężczyznę, obywatela Rosji, który jest podejrzany o kradzież samochodu. 28-latek uciekał skradzionym samochodem ulicami Nowego Dworu. Po sprawnie przeprowadzonym pościgu, podejrzany został zatrzymany i trafił do celi. Prawdopodobnie usłyszy zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek nieznany sprawca dokonał kradzieży osobowego seata z rejonu NOSIR-u, uruchamiając pojazd wcześniej skradzionymi kluczykami z szatni siłowni. Nowodworscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili rysopis podejrzanego dzięki pomocy operatorów monitoringu miejskiego.

Wczoraj przed 10.30 policjant mający wolne zauważył na jednej z nowodworskich ulic skradziony samochód oraz podejrzanego mężczyznę. Natychmiast powiadomił dyżurnego komendy, który skierował na miejsce załogę prewencji. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę seata, ten jednak zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg, do którego przyłączyli się kryminalni.

Kierowca uciekał ulicami Nowego Dworu z dużą prędkością. W pewnym momencie porzucił pojazd i zaczął biec między blokami. Po kilkunastu metrach został zatrzymany i trafił do celi. Teraz 28-letni obywatel Rosji prawdopodobnie odpowie za kradzież samochodu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienie wolności.

(KSP / tk)

Powrót na górę strony