Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla z autami - kontynuacja działań

Data publikacji 19.06.2013

Prowadzone od blisko dwóch dni działania kryminalnych z komendy w Sokołowie Podlaskim i funkcjonariuszy Straży Granicznej na jednym z autoszrotów zostały już zakończone. Łącznie ustalono, że znajdowały się tam aż 23 samochody skradzione na terenie Unii Europejskiej o wartości dwóch milionów złotych. Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

Od dwóch dni sokołowscy kryminalni i funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzali legalność samochodów, elementów karoserii, silników i wyposażenia znajdujących się na jednym z autoszrotów w Sokołowie Podlaskim. Przez ten czas ujawniono łącznie elementy z 23 pojazdów, głównie mercerdes, skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Wśród skradzionych pojazdów są również mini cooper i renault. Policjanci zabezpieczyli silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia oraz inne wyposażenie pojazdów. Już w wstępnych czynnościach potwierdzono, że w tej "dziupli" samochodowej znajdowały się dwa luksusowe, nieuszkodzone mercedesy figurujące jako kradzione.

Ponadto podczas dalszej kontroli autoszrotu na jego teren wjechał mercesdes vito brabus, którego mężczyzna przyprowadził z myjni. Okazało się, że samochód jest także kradziony. Podobnie, kradziony okazał sie inny mercedes vito znajdujący się na placu, który był częściowo rozebrany na elementy, ale w trakcie przebijania numerów rejestracyjnych. Auto pomimo, że nie nadawało sie jeszcze do jazdy miało już wydany dowód i numer rejestracyjny i było w pełni (lecz oczywiście nielegalnie) dopuszczone do ruchu.

Łącznie w trakcie przeszukania policjanci oprócz elementów wyposażenia i karoserii, zabezpieczyli cztery kompletne luksusowe mercedesy. Wartość pojazdów w chwili kradzieży można szacować na około 2 miliony złotych.

(KWP w Radomiu / mw)


 

Film Zlikwidowana dziupla z autami - kontynuacja działań

Pobierz plik Zlikwidowana dziupla z autami - kontynuacja działań (format mp4 - rozmiar 8.57 MB)

Powrót na górę strony