Zatrzymany za kradzież pieniędzy z kont bankowych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież pieniędzy z kont bankowych

Data publikacji 20.06.2013

Za oszustwa oraz nielegalne uzyskanie dostępu do rachunków bankowych i kradzież z nich pieniędzy odpowie 20-letni kielczanin. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, których „pieniężna wartość” wyniosła niemal 50 tys. złotych. Jak się okazało, wyciąganiem gotówki z cudzych kont bankowych zajmował się już od dawna.

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Kielcach. W poniedziałek kieleccy funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie z  Warszawie o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Ich właścicielem był mieszkaniec stolicy. Pokrzywdzony zgłosił, że ktoś, korzystając z nielegalnie pozyskanych informacji, włamał się na jego konto i ukradł z niego ponad 20 tys. zł.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy. Okazał się nim 20-latek z Kielc, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone zostały również pieniądze na koncie bankowym, należącym do sprawcy.

Mundurowi ustalili, na czym polegał proceder, uprawiany przez 20-latka. Okazało się, że mężczyzna wcześniej pracował w firmie telemarketingowej, gdzie miał dostęp do danych wielu osób prywatnych oraz firm. Informacje te wykorzystał do popełnienia późniejszych przestępstw. Między innymi wyrabiał duplikaty kart SIM do telefonów, na które były przesyłane tokeny, potrzebne do autoryzacji przelewów.

Wśród zarzutów, jakie zostały przedstawione mężczyźnie są również oszustwa. Okazało się bowiem, że 20-latek, nie mając uprawnień, zawierał umowy o świadczenie usług teleinformatycznych. Do tego celu wykorzystywał sfałszowane upoważnienia do reprezentowania firm.

Wczoraj 20-latek trafił przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu 6 zarzutów na łączną kwotę przywłaszczonych pieniędzy w wysokości prawie 50 tys. złotych. Okazało się też, że nie pierwszy raz odpowiadał za podobne przestępstwa. Z policyjnych ustaleń wynika, że mieszkaniec Kielc był już notowany za kradzież z rachunków bankowych, kwoty niemal 100 tys. złotych. Decyzją prokuratora, wobec 20-latka zostało zastosowane poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP Kielce / tk)

Powrót na górę strony
Polska Policja