Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego

Data publikacji 21.06.2013

Inspektor Michał Domaradzki został Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji. Uroczyste wprowadzenie w nowe obowiązki odbyło się w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Mirosława Schosslera. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dzisiaj przed południem w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Panu insp. Michałowi Domaradzkiemu. W uroczystości wzięli udział komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego, kadra kierownicza KWP w Lublinie oraz zaproszeni goście m.in. Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno–Koguc, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, a także przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

W nowe obowiązki insp. Michała Domaradzkiego wprowadził Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler.
 
Nadinsp. Mirosław Schossler podkreślił, że dziś garnizon lubelskiej policji otrzymuje świetnego szefa i dobrego przełożonego, który jest gwarantem utrzymania wysokich standardów pracy Policji i szacunku wśród społeczeństwa.
 
Następnie głos zabrał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki. Pan Komendant podziękował za otrzymane od przełożonych zaufanie.  Podkreślił także, że niezmiernie ważne jest zaufanie społeczeństwa i właśnie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców woj. lubelskiego to cel priorytetowy, do którego wszyscy podczas codziennej służby będziemy zmierzać.
 
Insp. Michał Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 roku w Skarżysku Kamiennej. Jest magistrem politologii. Pracę w policji rozpoczął w 1992 roku  w pionie kryminalnym, w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 1999 roku został Naczelnikiem Sekcji Kryminalnej. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było powołanie w 2003 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Skarżysku Kamiennej, a w 2004 roku na stanowisko Komendanta w/w komendy. Od 2006 roku do 2008 roku kierował Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. Od 2009 roku był Zastępcą Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. W lutym 2010 roku otrzymał nominację na Pierwszego Zastępcę Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. 30 stycznia 2012 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji. Z dniem 21 czerwca 2013 roku powołany został na stanowisko Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
 
Jego zainteresowania to sztuki walki – jest instruktorem samoobrony. Najchętniej wolny czas spędza z rodziną lub przy dobrej historycznej lekturze.

(KWP w Lublinie / mj)
 

Film Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego

Opis filmu: uroczystości

Pobierz plik Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego (format mp4 - rozmiar 19.22 MB)

Powrót na górę strony