Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi na macie

Data publikacji 21.06.2013

Dziś w Centrum Szkolenia Policji swoje sportowe umiejętności zaprezentowało blisko siedemdziesięciu funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i z całego kraju. Funkcjonariusze różnych służb rywalizowali na matach w Mistrzostwach Policji w Judo. W ceremonii zakończenia Mistrzostw uczestniczył m.in. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Walki przebiegały na wysokim poziomie. Oprócz rywalizacji indywidualnej równolegle toczyła się rywalizacja drużynowa, która wyłoniła najlepsze reprezentacje spośród przybyłych służb. Najlepszą drużynę przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, drugie miejsce przypadło Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a trzecie Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Agnieszka Bergier z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, zdobywczyni złotego medalu w kategorii wagowej do 63 kg kobiet, a najlepszym zawodnikiem Dominik Jędryka z Centrum Szkolenia Policji, który również zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 66 kg mężczyzn.
Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji
i popularyzującego judo w naszym mieście Legionowskiego Towarzystwa Sportowego. Nagrody dla zawodników ufundowała też Polska Federacja Sportu „Gwardia”.
Centrum Szkolenia Policji po raz trzeci organizowało tak poważną imprezę w tak bliskiej służbom mundurowym  dyscyplinie sportowej jaką jest judo. Ten sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od samych początków jest elementem nauczania w programach kursów realizowanych przez Policję, Służbę Więzienną, czy Państwową Straż Pożarną.


CSP Legionowo/gp
zdj. Mariusz Mazewski ZSS
 

Powrót na górę strony