43-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

43-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 25.06.2013

43-letni słupszczanin, zatrzymany w niedzielę przez policjantów, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojej 39-letniej znajomej. Zadał jej kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności .

Dyżurny  słupskiej  komendy otrzymał w niedzielę w nocy zgłoszenie, z którego wynikało, że na klatce schodowej przy ulicy Bałtyckiej doszło do ciężkiego uszkodzenia ciała 39 letniej kobiety. Sprawca jak ustali policjanci zadał jej kilka ciosów nożem w klatkę piersiową i uciekł. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy. Policyjni eksperci  pracowali zabezpieczając ślady i dowody przestępstwa, ustalając dokładne okoliczności zdarzenia.

Kryminalni potwierdzili, że związek z tym zdarzeniem ma 43-letni mieszkaniec tej kamienicy. Sprawne działania policjantów doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna usiłował ukryć się w innym mieszkaniu na terenie Słupska.

Policjanci wyjaśniają teraz motywy działania sprawcy. Wczoraj, po przesłuchaniu podejrzanego, słupski  sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratora  o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gdańsk / tk)

Powrót na górę strony
Polska Policja