Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za używanie fałszywych amerykańskich i kanadyjskich kart kredytowych

Data publikacji 26.06.2013

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o używanie fałszywych amerykańskich i kanadyjskich kart kredytowych. Za ich pomocą podejrzani dokonali płatności na prawie 100 tys. zł. Obaj byli już karani i trafili kolejny raz do aresztu.

W kwietniu tego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu otrzymali informację, że na terenie Poznania ktoś dokonuje płatności przy pomocy sfałszowanych amerykańskich i kanadyjskich kart kredytowych. Były to zazwyczaj płatności za zakupione towary w sklepach spożywczych, drogich butikach w galerii handlowej i za różnorakie usługi. Jedna z transakcji szczególnie zwróciła uwagę policjantów. Jednego dnia, późnym wieczorem w sklepie z upominkami dokonano płatności fałszywą kartą na kwotę ponad 65 tys. zł.

Policjanci z wydziału PG badając tę sprawę ustalili, że było mnóstwo prób tego typu płatności, lecz transakcje były odrzucane przez system. Do sprawy włączyli się także funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu. Śledczy analizując zebrane dane ustalili, że sporo płatności i prób było przeprowadzanych na jednym i tym samym terminalu. Należał on do firmy budowlanej. Ustalono jednak, że firma ta nie prowadziła żadnej działalności, a jej właściciel wraz z przenośnym terminalem zniknął. Policjanci rozpoczęli poszukiwania.

Mężczyzna został zatrzymany w połowie czerwca w Poznaniu. Dariusz L. (49 l.) był już notowany za przestępstwa kryminalne. Policjanci zatrzymali także jego wspólnika Sebastiana K. (40 l.) także karanego za sprawy kryminalne. Po przedstawieniu zarzutów obaj mężczyźni na wniosek policji i prokuratury zostali tymczasowo aresztowani.

Za fałszowanie kart płatniczych może grozić kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony