Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 osób zatrzymanych w związku z kradzieżami samochodów

Data publikacji 26.06.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się na terenie powiatu lęborskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego dzień wcześniej seata leona oraz dwa volkswageny. W związku ze sprawą zatrzymano 5 osób w wieku 25-30 lat. Policjanci podejrzewają, że zatrzymani mieli związek z co najmniej 15 podobnymi kradzieżami. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej komendy miejskiej od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzionych aut. W trakcie działań odkryli dwie dziuple samochodowe znajdujące się w powiecie słupskim i lęborskim. Podczas policyjnej zasadzki w ręce funkcjonariuszy wpadli trzej sprawcy mający związek z kradzieżami pojazdów. Gdy policjanci wkroczyli na ich posesję podejrzani kończyli właśnie rozkręcanie skradzionego dzień wcześniej seata leona. Podczas przeszukania garaży i pomieszczeń gospodarczych słupscy policjanci zabezpieczyli porozkręcane części samochodowe z innych kradzionych pojazdów, tablice rejestracyjne i narzędzia służące do rozbierania samochodów. Tam też zabezpieczone zostały dwa auta: volkswagen golf i polo, wobec których istnieje podejrzenie, że także zostały skradzione.

Sprawne działania policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania kolejnych osób mających związek z tym procederem. Łącznie do policyjnego aresztu trafiło 5 mężczyzn w wieku 25-30 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu lęborskiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani mężczyźni mają związek z co najmniej piętnastoma kradzieżami samochodów na terenie województwa pomorskiego. Wartość strat z tytułu działalności przestępców, policjanci szacują na co najmniej 200 tysięcy złotych.

Dwóch zatrzymanych trafiło do aresztu. Wobec trzech pozostałych sąd zastosował dozór policji.  Trzem z nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóm pozostałym za paserstwo grozi kara 5 lat więzienia. Wszystko wskazuje na to, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film 5 osób zatrzymanych w związku z kradzieżami samochodów

Opis filmu: kradzieże samochodów, dziuple, paserstwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 5 osób zatrzymanych w związku z kradzieżami samochodów (format flv - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony