Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu na salon gier

Data publikacji 26.06.2013

Oławscy policjanci zatrzymali dwóch 20-letnich mężczyzn, którzy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia napadli na pracownicę salonu gier. Łupem sprawców padły pieniądze i telefon komórkowy. Sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Mężczyznom grozi surowa kara pozbawienia wolności.

20 czerwca br. w godzinach rannych oficer dyżurny policji został powiadomiony o napadzie na jeden z oławskich salonów gier. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że dwóch młodych mężczyzn po wejściu do salonu zagroziło pracownicy przedmiotem przypominającym broń. Sprawcy użyli wobec niej gazu obezwładniającego, a następnie zabrali pieniądze i zbiegli.

Na podstawie zebranych informacji oraz analizy zapis monitoringu, funkcjonariusze wytypowali sprawców. Jednego z nich zatrzymali następnego dnia po napadzie, drugiego dwa dni później. W trakcie prowadzonych czynności procesowych sprawcy przyznali się do napadu.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za przestępstwo, o które mężczyźni są podejrzani, grozi im teraz kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata. 

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony