Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w podziemie anabolikowe

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji uderzyli w zorganizowaną grupę zajmującą się nielegalnym obrotem anabolikami. Funkcjonariusze weszli jednocześnie do 5 pomieszczeń - magazynów, gdzie zabezpieczyli duże ilości farmaceutyków. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 44 i 47 lat, którzy nielegalnie wprowadzali te środki do obrotu.

Wczoraj, dokładnie o godzinie 6 rano, 20 policjantów z Gdańska i Krakowa weszło do pięciu mieszkań, gdzie miały znajdować się magazyny z anabolikami. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli kilkadziesiąt kartonów ze środkami o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolność organizmu. W trakcie tych działań mundurowi zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej, którzy nielegalnie wprowadzali do obrotu te środki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, trzy samochody (audi A4, opel corsa i honda civic), których wartość oszacowano na ok. 60 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe.

Zatrzymane osoby  odpowiedzą przed sądem za naruszenie ustawy o prawie farmaceutycznym oraz za pranie brudnych pieniędzy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

To już kolejne uderzenie w podziemie anabolikowe. W trakcie poprzedniej realizacji policjanci zatrzymali 23 osoby, zabezpieczyli bardzo duże ilości środków dopingujących, zarekwirowali na poczet przyszłych kar i grzywien ok. 500 tysięcy złotych, luksusowe samochody (bmw, audi, mercedesa, nissana i vw), których wartość oszacowano na ok. 900 tysięcy złotych.

(KWP w Gdańsku / pt)

Powrót na górę strony