Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili szajkę napadającą na sklepy

Data publikacji 28.06.2013

Policjanci z Mikołowa i KWP w Katowicach rozbili przestępczy duet, podejrzany o napady na sklepy jednej z sieci handlowych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 32-latkowi 10 zarzutów, natomiast jego o rok młodszemu kompanowi, 8 zarzutów napadów rabunkowych na terenie województwa śląskiego.

Kryminalni z mikołowskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rozbili przestępczy duet specjalizujący się w napadach rabunkowych na sklepy. Od listopada ubiegłego roku na terenie województwa śląskiego doszło do licznych tego typu przestępstw, gdzie sprawcy działali w bardzo podobny sposób. Śledczy od kilku miesięcy pracowali nad rozbiciem szajki odpowiedzialnej za napady.

Przełom w ich ustaleniu nastąpił 10 lutego br. Do sklepu jednej z sieci handlowych w Orzeszu wtargnął zamaskowany mężczyzna trzymający w ręku przedmiot przypominający broń palną. Zastraszając kasjerkę ukradł z sejfu kilka tysięcy złotych. Parę dni później policjanci z KWP Katowice namierzyli i zatrzymali napastników. Katowiczanie w wieku 31 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakaz kontaktowania się. Więcej o zdarzeniu i zatrzymaniu >>

Był to jednak początek listy przestępstw, jakie miał na swoim koncie złodziejski duet. Mikołowscy śledczy ustalili, że mężczyźni mogą mieć związek z ośmioma podobnymi napadami na terenie kilku śląskich miast. Policjanci pracujący przy sprawie wnikliwie analizowali okoliczności tych zdarzeń gromadząc materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mężczyznom kolejnych 8 zarzutów za napady rabunkowe w Katowicach, Orzeszu, Czeladzi, Mysłowicach, Chorzowie i Będzinie. Młodszy z mężczyzn obecnie przebywa w areszcie. We wtorek kryminalni zatrzymali starszego z kompanów, który podejrzany jest o to, że w maju i czerwcu w Katowicach dopuścił się kolejnych 2 napadów. Usłyszał on łącznie 10 zarzutów popełnienia przestępstw. Wczoraj sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.67 MB)

Powrót na górę strony