Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 29-latka podejrzanego o napad na taksówkarza

Data publikacji 28.06.2013

Ełccy policjanci zatrzymali 29-latek, który napadł na taksówkarza. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że napastnik zamówił kurs, a gdy dojechał na miejsce ugodził go ostrym narzędziem w szyję. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ełku.

Do zdarzenia doszło w środę około 22:30. Wówczas oficer dyżurny ełckiej Policji otrzymał zgłoszenie od dyspozytora taxi, że jeden z kierowców został napadnięty przez pasażera. Funkcjonariusze Referatu Patrolowo - Interwencyjnego od razu pojechali na trasę Ełk-Oracze, gdzie na poboczu zauważyli taksówkę. Wewnątrz pojazdu siedział kierowca. Jak się okazało, został on ugodzony w szyję ostrym narzędziem przez pasażera. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że napastnik zamówił kurs z Ełku do Stradun. Gdy dojechali na wskazane miejsce młody mężczyzna ugodził go ostrym narzędziem w szyję, a następnie uciekł.

Policjanci na miejsce zdarzenia sprowadzili psa tropiącego, zabezpieczyli ślady i dowody. Funkcjonariusze wykonując szereg czynności w tej sprawie wczoraj rano ustalili tożsamość osoby, która mogła mieć związek z napadem. Podejrzewany to 29-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu kolegi, u którego przebywał.

29-latek trafił do policyjnego aresztu, a Prokuratura Rejonowa w Ełku wszczęła już w tej sprawie śledztwo.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony