Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Górą nasi!

Data publikacji 01.07.2013

Piłkarska reprezentacja Komendy Głównej Policji znowu górą. W zakończonym turnieju „IPA Gdynia 2013” piłkarze spod znaku KGP zdobyli pierwsze miejsce wygrywając w finale z drużyną WSPol Szczytno. Był to kolejny ważny sprawdzian przez najważniejszym tegorocznym meczem, który będzie rozegrany z niemieckimi funkcjonariuszami podczas tegorocznych obchodów Święta Policji.

Turniej „IPA Gdynia 2013” zgromadził reprezentacje wielu jednostek policyjnych z kraju i zagranicy. Drużyna KGP rozpoczęła zmagania od przegranej z drużyną KWP Olsztyn, ale zmiana taktyki i słowa trenera Andrzeja Kuczyńskiego zmobilizowały naszych zawodników. Od tego momentu szli oni przez turniej niczym burza wygrywając po kolei wszystkie spotkania. Po fazie grupowej w drodze do finału zwyciężyli jeszcze z reprezentacją Słupska oraz policji litewskiej. Do najważniejszych spotkań przystąpili w roli faworyta.

Mecz półfinałowy zapowiadał się wyjątkowo ekscytująco, bowiem naprzeciwko siebie stanęły reprezentacje Komendy Głównej Policji oraz IPA Gdynia, czyli gospodarzy całych zawodów. Od pierwszego gwizdka nikt się nie oszczędzał i każdy z zawodników dawał z siebie wszystko. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden i po serii celnych dośrodkowań reprezentacja KGP rozgromiła swoich przeciwników 3:0. Ostatni i zarazem najważniejszy mecz został rozegrany pomiędzy KGP a WSPol Szczytno – była to powtórka meczu grupowego, w którym to KGP było górą. I tym razem drużyna KGP nie dała szans rywalom i wygrała spotkanie 2:0.

Puchar Prezydenta Sekcji Polska IPA odebrał trener reprezentacji KGP Andrzej Kuczyński, zawodnicy otrzymali złote medale od zastępcy komendanta wojewódzkiego mł. insp. Zbigniewa Maja. Rozegrany turniej był kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem dla naszej reprezentacji, która w lipcu rozegra mecz z policjantami z Niemiec.

kj

Powrót na górę strony