Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1100 zarzutów dla 48-latki

Data publikacji 02.07.2013

Ponad 1000 zarzutów popełnienia przestępstw w tym 177 dotyczących przekroczenia uprawnień i 961 zarzutów związanych z podrobieniem podpisów na dokumentach, fakturach i rachunkach, to wynik trwającego prawie dwa i pół roku śledztwa. Podejrzanej grozi do 10 lat pozbawienia wolości.

W styczniu 2010 roku Burmistrz Gogolina złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Krapkowicach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez sprawującą funkcję Dyrektora Biblioteki Publicznej.

Sprawa składająca się z 10 tomów akt i 18 teczek zawierających materiał dowodowy w postaci sfałszowanej dokumentacji księgowej, kasowej, płacowej była prowadzona przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z Krapkowic pod nadzorem Prokuratury ze Strzelec Opolskich.

Finał sprawy to łącznie 1138 zarzutów popełnienia przestępstw jakie usłyszała podejrzana mieszkanka Gogolina - 48-letnia Mariola K. Zarzuty dotyczą w głównej mierze przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i fałszowania dokumentacji księgowej, kasowej i płacowej oraz wytwarzania fałszywej dokumentacji związanej np. z wnioskami o zaliczki, decyzjami nagrodowymi, poleceniami wyjazdów służbowych.

Policjanci wnioskowali do Prokuratury o zabezpieczenie majątku trwałego na poczet przyszłych grzywien. Prowadzący sprawę prokurator zabezpieczył mienie podejrzanej o wartości 160 000 złotych. Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił liczący 223 strony akt oskarżenia w tej sprawie. Podejrzanej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu /mj)

Powrót na górę strony