Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycili narkotyki za 1 milion złotych

Data publikacji 02.07.2013

Oficerowie CBŚ, współpracując z policjantami z komendy w Tychach oraz funkcjonariuszami Służby Celnej z Katowic, rozbili grupę przemytników i handlarzy narkotykami. Stróże prawa zabezpieczyli 320 tysięcy działek dilerskich amfetaminy wartych około miliona złotych. Pięciu członków grupy przestępczej zostało już tymczasowo aresztowanych. Za przemyt grozi im do 15 lat więzienia.

Oficerowie katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z kryminalnymi z tyskiej komendy oraz funkcjonariuszami Służby Celnej w Katowicach, zatrzymali kurierów grupy przestępczej, zajmującej się przemytem hurtowych ilości narkotyków z Królestwa Holandii do Polski. Po kurierach w ręce stróży prawa wpadł szef grupy oraz jej pozostali członkowie, zajmujący się przemytem i handlem narkotykami na terenie naszego województwa. U zatrzymanych stróże prawa zabezpieczyli amfetaminę, z której łącznie można było przygotować 320 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości około 1 miliona złotych. Narkotyki ukryte były m.in. drzwiach samochodu specjalnie przystosowanego do przemytów.

Na wniosek śledczych i nadzorującej sprawę Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu członków grupy przestępczej. Za przemyt grozi im aż do 15 lat więzienia.

(KWP w Katowicach /mj)

Film Przemycili narkotyki za 1 milion złotych

Opis filmu: narkotyki, cbś

Pobierz plik Przemycili narkotyki za 1 milion złotych (format mp4 - rozmiar 14.74 MB)

Powrót na górę strony