Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do sezonu letniego

Data publikacji 02.07.2013

Na początku czerwca, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wodnego, blisko czterdziestoosobowa grupa funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie wzięła udział w intensywnym kursie przygotowawczym z technik ratownictwa wodnego, zorganizowanym przez WDZ KSP dzięki uprzejmości Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, który udostępnił policjantom nowoczesną, krytą pływalnię.

W zajęciach wzięli udział funkcjonariusze pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych. Zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Komendę Główną Policji każdy z nich spędził na basenie przynajmniej 10 godzin dydaktycznych. Podczas egzaminu końcowego należało osiągnąć określone minimum, m.in. przepłynąć dystans 50 metrów stylem dowolnym w czasie poniżej 50 sekund, pokonać pod wodą co najmniej 15 metrów oraz poradzić sobie z holowaniem tonącego bez przerwy na dystansie minimum 50 metrów.

Bez wątpienia ekipa funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego to wysokiej klasy specjaliści, na co dzień zawodowo zajmujący się tego rodzaju działaniami, nic więc dziwnego, że wszyscy doskonale poradzili sobie z egzaminem. Bez wahania można powiedzieć, że są dobrze przygotowani do sezonu letniego.

(KSP /mj)

Film Przygotowania do sezonu letniego

Opis filmu: ćwiczenia, szkolenia, komisariat rzeczny, woda, ratownictwo wodne, basen


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przygotowania do sezonu letniego (format flv - rozmiar 6.42 MB)

Powrót na górę strony