Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ze Szczecinka w finale konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Data publikacji 03.07.2013

Policjant Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku st. sierż. Damian Ciećwierz został laureatem ogólnopolskiego konkursu dotyczącego przeciwdziałania przemocy w rodzinie "Policjant, który mi pomógł".

Finalista konkursu na co dzień pełni obowiązki dzielnicowego. Jako policjant pierwszego kontaktu stara się pomagać ludziom dotkniętym przemocą. St. sierż. Damian Ciećwierz w szeregi Policji wstąpił 19 listopada 2007 r. Po kursie podstawowym swoje doświadczenie zdobywał w ogniwie patrolowo-interwencyjnymi i było tak aż do  marca 2012 r., kiedy to powierzono mu obowiązki dzielnicowego. Pół roku później został mianowany na stanowisko dzielnicowego VI rejonu.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Konkurs odbywa się cyklicznie co roku i ma na celu m.in. promocję postaw i umiejętności policjantów wdrażających systemowe działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w środowiskach lokalnych, osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Zgodnie z założeniami konkursu zgłoszenia policjantów kierowane były zarówno przez osoby indywidualne, jak również organizacje, instytucje i stanowiły niezależną społeczną ocenę pracy policjantów realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W tegorocznej edycji nadesłano 117 zgłoszeń z całej Polski. Policjant ze Szczecinka znalazł się wśród 5 laureatów konkursu.

Gratulujemy st. sierż. Damianowi Ciećwierz sukcesu w tak prestiżowym konkursie. Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 20 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony