Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili przemyt narkotyków

Data publikacji 09.07.2013

Policjanci z CBŚ, wspólnie z celnikami, na lotnisku w Pyrzowicach udaremnili przemyt do naszego kraju narkotyków wartych 50 tys. złotych. Zatrzymano 25-latka, który rozprowadzał towar wśród studentów i znajomych na terenie Wrocławia. W domu zatrzymanego odkryto plantację marihuany i kolejne porcje narkotyków. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat więzienia.

Na początku czerwca, na przejściu granicznym  Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice, w wyniku wspólnej akcji funkcjonariuszy Izby Celnej i Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, zabezpieczono substancję psychotropową o nazwie Methylon. Czarnorynkowa wartość przechwyconych narkotyków wynosi ok. 50 tys. złotych. Jak ustalono, nielegalna substancja pochodziła spoza Unii Europejskiej, a przeznaczona była dla odbiorców w Polsce.

W wyniku tych działań zatrzymano 25-letniego kuriera, mieszkańca województwa dolnośląskiego. Posługiwał się on podwójnym - polskim i australijskim - obywatelstwem. W mieszkaniu mężczyzny odkryto plantację marihuany, a także przygotowane już do dystrybucji, liczne porcje dealerskie gotowych narkotyków.

25-latek przemycane i produkowane narkotyki rozprowadzał na terenie Wrocławia wśród swoich znajomych oraz w środowisku akademickim.

W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach  wyjaśniane są aktualnie wszystkie okoliczności ujawnionego przemytu narkotyków, jego zleceniodawców oraz odbiorców towaru. Planowane są też dalsze zatrzymania.

Za przestępstwo przemytu narkotyków na teren Polski grozi kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony