Policjantki z Wrocławia zwyciężyły w mistrzostwach Polski w piłce plażowej kobiet

Data publikacji 09.07.2013

Policjantki z Wrocławia zwyciężyły w Międzynarodowych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej kobiet - Turek 2013. Sierz. Katarzyna Kryjom z Komisariatu Policji Wrocław - Ołbin i post. Magdalena Dej z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podczas całego turnieju wygrały wszystkie z siedmiu rozegranych spotkań. Gośćmi honorowymi turnieju były reprezentantki Polski w piłce siatkowej - Kamila Frontczak i Izabela Bełcik.

Sierz. Katarzyna Kryjom z Komisariatu Policji Wrocław - Ołbin i post. Magdalena Dej z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zajęły I miejsce w Międzynarodowych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej kobiet - Turek 2013.Były to już trzecie Mistrzostwa Polski, jednak policjantki wystartowały w nich pierwszy raz.

Rozgrywki odbyły się w dniach 27 – 30 czerwca br. i drużyna z Wrocławia rozegrała w tym czasie 7 meczów. Mecz finałowy został rozegrany pomiędzy drużynami reprezentującymi wrocławską Policję i Służbę Więzienną z Łodzi. Zakończył się on wynikiem 2:0 dla wrocławskich policjantek. Podczas całych rozgrywek, reprezentantki z Wrocławia nie przegrały żadnego spotkania.

Ideą turnieju była przede wszystkim integracja służb mundurowych i popularyzacja sportu wśród funkcjonariuszy. Na najlepszą zawodniczkę zawodów wybrana została post. Magdalena Dej z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Gośćmi honorowymi turnieju były reprezentantki Polski w piłce siatkowej - Kamila Frontczak i Izabela Bełcik, które razem z komendantem wojewódzkim wręczały wrocławskiej drużynie medale.