Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka urodziła pijane dziecko

Data publikacji 09.07.2013

Kara nawet 5 lat pobawienia wolności może grozić 34-letniej kobiecie, która naraziła swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Dorota T. mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie urodziła chłopca. Noworodek był również pod wpływem alkoholu. Podobnie, jak matka miał blisko 2,4 promila. Wcześniak ważący zaledwie 1,3 kg trafił do szpitala. Jego matka, która urodziła już pięcioro dzieci, bez zgody i wiedzy lekarza opuściła placówkę medyczną. Teraz biskupieccy policjanci poszukują 34-latki.

7 lipca br. około godziny 12.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu został poinformowany przez lekarza tamtejszego szpitala, że kobieta, która kilka godzin wcześniej urodziła, bez jego zgody i wiedzy opuściła placówkę medyczną. Na miejsce pojechali policjanci. Z relacji lekarza dyżurnego wynikało, że około godziny 10.00 dyspozytor pogotowia przyjął telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań trwa poród. Po przyjeździe na miejsce pogotowia okazało się, że 34-latka urodziła chłopca. Matka z dzieckiem została przewieziona do szpitala. Podczas badania lekarskiego okazało się, że mieszkanka Biskupca miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Noworodek był w podobnym stanie, co matka – miał około 2,4 promila.  Wcześniak ważący zaledwie 1,3 kg po wykonaniu badań został przetransportowany do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Tam pozostaje pod opieką lekarzy. Z kolei biskupieccy policjanci poszukują Doroty T., która urodziła już pięcioro dzieci. Wszystkie przebywają w placówkach opiekuńczych z uwagi na to, że kobieta decyzją sądu została pozbawiona praw rodzicielskich.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Powrót na górę strony