Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana 47-latka wiozła autem czworo swoich dzieci

Data publikacji 10.07.2013

Oleccy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która prowadziła auto mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Bożena P. zablokowała ruch na skrzyżowaniu w centrum miasta, nie mogąc wjechać w jedną z ulic. Kobieta uderzyła także w radiowóz. Po zatrzymaniu okazało się, że pasażerami fiata były dzieci pijanej kobiety w wieku od 9 do 14 lat. 47-latka była agresywna i kontrolę drogową zakończyła pobytem w policyjnym areszcie. Teraz mieszkanka gminy Olecko będzie odpowiadać przed sądem za jazdę autem po alkoholu, kolizję drogową oraz poniesie koszty naprawy radiowozu.

Wczoraj około godziny 16:15 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która prowadziła auto. Natychmiast na miejsce skierowano patrol prewencji.

Policjanci znaleźli poszukiwany samochód na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Jeziornej. Okazało się, że fiat, a właściwie kobieta siedząca za jego kierownicą zablokowała ruch w centrum miasta, nie mogąc wykonać manewru skrętu. Następnie kierująca zatrzymała się na parkingu przed jednym z marketów. Po chwili kobieta nagle zaczęła cofać i uderzyła w nadjeżdżający radiowóz.

Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawczynią była 47-letnia Bożena P. mieszkanka gminy Olecko. Już na pierwszy rzut oka było widać, że kobieta była pijana. W takim stanie przewoziła czwórkę swoich dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Kierująca fiatem podczas interwencji wszczęła awanturę i nie reagował na polecenia, była agresywna - została szybko obezwładniona i założono jej kajdanki.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie kobiety. Dziećmi zaopiekowali się trzeźwi opiekunowie, natomiast Bożena P. został zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Teraz będzie odpowiadać przed sądem za jazdę autem po alkoholu, kolizję drogową oraz poniesie koszty naprawy radiowozu.

(KWP w Olsztynie / pt)
 

Powrót na górę strony