Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 11.07.2013

Policjanci z Krosna przez kilka dni prowadzili akcję poszukiwawczą zaginionego mieszkańca gminy Chorkówka. Według członków rodziny mężczyzna był w złym stanie psychicznym spowodowanym przeżytą kilka tygodni wcześniej tragedią rodzinną. Dzięki szybkiej wymianie informacji oraz koordynacji poszukiwań 59-latek został odnaleziony przez policjantów na terenie Suwałk.

Policjanci z Krosna zostali powiadomieni o zaginięciu 59-letniego mieszkańca gminy Chorkówka, który w nocy z soboty na niedzielę, wykorzystując nieuwagę żony, wyszedł z domu i udał się pieszo w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie miał telefonu komórkowego, gotówki, ani kart kredytowych. Według członków rodziny był w złym stanie psychicznym spowodowanym przeżytą kilka tygodni wcześniej tragedią rodzinną. Rodzina początkowo poszukiwała zaginionego na własną rękę, jednak po kilku godzinach zdecydowała się zawiadomić Policję.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. Działania prowadzili we współpracy z rodziną zaginionego, trzema zastępami ochotniczych straży pożarnych z gminy Chorkówka oraz około 50-osobową grupą ochotników, składającą się głównie z sąsiadów i mieszkańców gminy. W poszukiwaniach brał udział policyjny przewodnik z psem tropiącym. Przeszukano miejsca wskazane przez rodzinę, teren zamieszkania zaginionego, pobliski las, cmentarz, wszystkie pustostany, nowo rozpoczęte budowy, basen przeciwpożarowy oraz pobliskie ujęcie wody. Działania były prowadzone do zapadnięcia zmroku.

Następnego dnia policjanci kontynuowali przeszukanie terenu wraz z kilkunastoma strażakami z OSP. Dokonywali kolejnych sprawdzeń w pobliskich szpitalach, na bieżąco kontrolowali dworce i przystanki autobusowe, pobliskie sklepy i lokale. Zdjęcia zaginionego wraz z informacją o zaginięciu zostały umieszczone na tablicach ogłoszeń i przystankach komunikacyjnych. Jeszcze w niedzielę policjanci z KMP w Krośnie przekazali komunikat o zaginięciu mężczyzny do wszystkich jednostek Policji w kraju.
 
We wtorek rano policjanci otrzymali wiadomość z komendy w Suwałkach, z której wynikało, iż na terenie podległym tej jednostce funkcjonariusze napotkali mężczyznę, którego wygląd odpowiada rysopisowi podanemu w komunikacie. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, a kontakt z nim był utrudniony. W wyniku dalszych czynności prowadzonych wspólnie z policjantami z Suwałk oraz rodziną zaginionego, policjanci z  Krosna, na podstawie przesłanej drogą elektroniczną dokumentacji fotograficznej, potwierdzili tożsamość mężczyzny, którym okazał się być poszukiwany.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja