Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o pobicie i zgwałcenie

Data publikacji 11.07.2013

Policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego w jednej z warszawskich restauracji zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie ciężkiego przestępstwa na tle seksualnym. Zatrzymanie było możliwe dzięki dużemu odzewowi społecznemu, z jakim spotkała się publikacja jego wizerunku w mediach. Decyzją sądu został on aresztowany, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Otwocku został opublikowany wizerunek mężczyzny podejrzewanego o dokonanie ciężkiego przestępstwa. 28 kwietnia wsiadł on na stacji Warszawa-Śródmieście do pociągu jadącego do Otwocka.

Gdy w Otwocku z pociągu wysiadła młoda kobieta, mężczyzna wysiadł za nią i w odludnym miejscu pobił, a następnie przemocą doprowadził do obcowania płciowego.

Zamieszczona na stronie internetowej komendy, a dalej w mediach krajowych informacja o zdarzeniu oraz zarejestrowany wizerunek sprawcy okazały się niezwykle przydatne. Do policjantów trafiły informacje, dzięki którym otwoccy mundurowi w jednej z warszawskich restauracji zatrzymali 29-letniego mieszkańca południowego Mazowsza.

Wczoraj po południu wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja