Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego 73-letniego grzybiarza

Data publikacji 12.07.2013

O sporym szczęściu może mówić 73-letni mężczyzna, który zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów. Stalowowolscy policjanci prowadzący kilkugodzinne poszukiwania zaginionego, znaleźli go przemoczonego i zmarzniętego, leżącego na ziemi, był wyziębiony. Został przewieziony do szpitala. O zaginięciu policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny.

Wczoraj, po godz. 17 ze stalowowolskimi policjantami skontaktowała się mieszkanka Gwoźdźca w gminie Bojanów, która poinformowała o zaginięciu jej 73-letniego brata. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna przyjechał do zgłaszającej w odwiedziny z Chorzowa i wybrał się na grzyby pomimo niesprzyjającej pogody. W tym czasie intensywnie padał deszcz. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustali również, że mężczyzna leczy się na schorzenia neurologiczne i ma zaniki pamięci.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Oficer dyżurny stalowowolskiej komendy przekazał biorącym udział w poszukiwaniach rysopis i ubiór zaginionego. Do poszukiwań włączył się przewodnik z psem służbowym oraz policjanci prewencji i kryminalni. Do poszukiwań zaangażowani zostali także strażacy ochotnicy z terenu gminy Bojanów. Policyjny pies podjął trop i poprowadził biorących udział w poszukiwaniach do kompleksu leśnego. Mniej więcej po kilometrze pies zgubił trop. W tym miejscu dowodzący akcją poszukiwawczą zdecydowali o rozwinięciu tyraliery, która zaczęła przeczesywać teren leśny w kierunku miejscowości Cisów Las.

Po ponad dwóch godzinach poszukiwań zaginiony mężczyzna został odnaleziony przez jednego z policjantów biorących udział w poszukiwaniach. Był przemoczony i wyziębiony, leżał na ziemi. Zaginionego przeniesiono na rękach do wozu strażackiego, tam okryto go kurtkami i przewieziono w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia, która przetransportowała 73-letniego mężczyznę do szpitala.

W poszukiwaniach zaginionego brało udział 12 policjantów, przewodnik z psem służbowym oraz 25 strażaków ochotników z terenu gmin Bojanów. Wszystkim osobom, które wsparły działania stalowowolskiej Policji w poszukiwaniach mieszkańca Chorzowa - dziękujemy!

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja