Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczęło się od zatrzymania za kradzież paliwa

Data publikacji 12.07.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej w Lubaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o fałszowanie dokumentu, przywłaszczenie samochodu, oszustwo oraz kradzież paliwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa, którego miało dokonać dwóch mężczyzn, poruszających się samochodem osobowym. Dzięki natychmiastowo podjętym działaniom, policjantom udało się na drodze krajowej w Olszynie, zatrzymać podejrzanych. Jak się okazało, mężczyźni poruszali się pojazdem wypożyczonym z jednej z jeleniogórskich firm.

Lubańscy policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że zatrzymani mężczyźni już wcześniej wypożyczyli w innej firmie samochód. Następnie dwa dni przed jego oddaniem sfałszowali umowę kupna i sprzedali auto do komisu samochodowego. Pojazd został następnie sprzedany innej osobie. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali auto.

23 i 33 - latek podejrzani są o fałszerstwo dokumentu, przywłaszczenie samochodu, oszustwo oraz kradzież paliwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław /ik

Powrót na górę strony