Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 12.07.2013

Gdańscy policjanci z komendy miejskiej przy współpracy z komendą wojewódzką zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi do odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się napadami na starsze kobiety, do których dochodziło w latach 2010-2011. Usłyszeli łącznie 16 zarzutów, które dotyczą napadów, posiadania broni palnej oraz kokainy. Z uzyskanych informacji wynikało, że przestępcy zamierzali uciec z kraju.

Od pewnego czasu gdańscy policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mężczyzn w wieku 21 i 40 lat – członków zorganizowanej grupy przestępczej napadającej na starsze kobiety. Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał listy gończe za nimi, gdyż od kilku miesięcy nie stawiali się do zakładu karnego do odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności.

Na ich trop trafili funkcjonariusze zwalczający w Gdańsku przestępczość samochodową. Policjanci ustalili, że 21 i 40-letni mężczyzna najprawdopodobniej będą próbowali uciec z kraju. Z uzyskanych informacji wynikało, że mogą być uzbrojeni. W trakcie prowadzonego postępowania, członkowie tej grupy przestępczej usłyszeli łącznie 16 zarzutów dotyczących napadów, posiadania broni palnej oraz znacznej ilości kokainy.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy ukrywają się w wynajmowanym mieszkaniu w Gdyni. Wczoraj wieczorem weszli do ich mieszkania.

Wiedząc, że mają trafić do zakładu karnego, za wszelką cenę próbowali tego uniknąć. Mężczyźni byli bardzo agresywni, wyrywali się, a jeden z nich próbował chwycić maczetę. Policjanci natychmiast obu obezwładnili.

Dzisiaj obaj trafili do zakładu karnego, gdzie mają odbyć karę 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony