Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli tonę lewego tytoniu

Data publikacji 15.07.2013

Policjanci z komisariatu w Halembie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy przechowywali, porcjowali i pakowali nielegalny tytoń. Funkcjonariusze zabezpieczyli tonę lewego towaru oraz maszyny do jego produkcji. Szacuje się, iż Skarb Państwa na ich przestępczej działalności mógł stracić nawet 420 tys. złotych.

Trwająca prawie pół roku praca operacyjna funkcjonariuszy z komisariatu w Halembie dała wymierne efekty. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa trzech mężczyzn, którzy w wynajętej hali poprodukcyjnej jednego z przedsiębiorstw przechowywali, porcjowali i pakowali nielegalny tytoń. Następnie tak przygotowany produkt bez polskich znaków akcyzy oferowali do sprzedaży w kilku różnych miejscach, w tym także w Internecie.

Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 19 do 24 lat, wcześniej nie karani. Materiał dowodowy pozwolił na to, aby podejrzani usłyszeli zarzuty z Kodeksu Karno-Skarbowego. Swoim przestępczym działaniem uszczuplili dochody państwa o 420 tys. złotych. Oprócz przepadku nielegalnego towaru i wysokiej grzywny grozić im będzie nawet trzyletni pobyt w wiezieniu.

(KWP w Katowicach/ mj)

Film Zabezpieczyli tonę lewego tytoniu

Opis filmu: tytoń

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli tonę lewego tytoniu (format flv - rozmiar 2.32 MB)

Powrót na górę strony