Wojewódzki finał turnieju ,,Patrol Roku 2013"

Data publikacji 16.07.2013

Znamy już zwycięzców wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2013”. W szranki stanęło 39 par patrolowych reprezentujących wszystkie jednostki garnizonu śląskiego. Najlepsi okazali się policjanci z Rybnika.

Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych policji oraz oddziału i samodzielnych pododdziałów prewencji województwa śląskiego, rywalizowali przez ostatnie dwa dni w obiektach katowickiej szkoły policji w turnieju par patrolowych.

Pierwszego dnia zawodów policjanci sprawdzili swoje umiejętności na torze przeszkód oraz podczas taktyk i technik interwencji. Dzisiaj natomiast przeprowadzony został test wiedzy i konkurencje strzeleckie. Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji wyłoniono trzy zwycięskie pary. Pierwsze miejsce na podium zajęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, a na trzecim z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Puchary, nagrody pieniężne oraz cenne nagrody rzeczowe wręczali Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Zbigniew Klimus, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Marek Rączka oraz Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich dr Aleksandra Wentkowska.

Dwie najlepsze pary patrolowe będą reprezentować garnizon śląski na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 25 - 27 września w Szkole Policji w Słupsku.