Kolejny sukces kłodzkiego policjanta

Data publikacji 17.07.2013

Policjant z kłodzkiej komendy powiatowej odnotował na swoim koncie kolejny sukces, zdobywając srebrny medal podczas XI Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Długodystansowym, w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat. Asp. sztab. Andrzej Juszczak zdobywał już wcześniej wielokrotnie złote, srebrne i brązowe medale w pływaniu na długich i krótkich dystansach.

Asp. sztab. Andrzej Juszczak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zdobył kolejny medal. Tym razem,  z XI Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Długodystansowym, w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat, na dystansie 3000 metrów, a rozgrywanych w ramach Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „ WPŁAW PRZEZ KIEKRZ 2013”, przywiózł srebro. Zawody pływackie odbyły się na jeziorze Kierskim, na terenie Ośrodka Żeglarskiego. W imprezie wystartowali przedstawiciele Policji z całego kraju.

Mimo iż temperatura wody wynosiła tylko 18 stopni, pokonanie takiego dystansu zajęło kłodzkiemu policjantowi 1,15 godz. W zawodach wzięło udział około 30 funkcjonariuszy z całej Polski. Podczas Międzynarodowego Maratonu Pływackiego odbyły się również Mistrzostwa Ratowników WOPR na dystansie 1500 m, Mistrzostwa Polski Dziennikarzy oraz VIP – ów, Grand Prix Wielkopolski 3000 m, Wyścig Masowy 1500 metrów oraz pokazy ratownicze.

Asp. sztab. Andrzej Juszczak w Policji służy od 22 lat. Jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, między innymi w kwietniu tego roku złoty medal przywiózł z zawodów pływackich w Radomiu, gdzie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu.

Wcześniej, w 2006 roku, w Mistrzostwach Policji w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zajął I miejsce. Zwyciężył również w Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu w 2011 rok, a w lipcu ubiegłego roku na tych samych zawodach w Kiekrzu zdobył srebrny medal. Natomiast w Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie, Andrzej Juszczak zajął II miejsce na dystansie 100 m - w stylu grzbietowym, w kategorii masters I. Ponadto uzyskał on III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym, w tej samej kategorii wiekowej – zdobywając medal brązowy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.