Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nowoczesna Policja w obiektywie" - wystawa zdjęć

„Nowoczesna Policja w obiektywie” – to tytuł wystawy zdjęć, którą można oglądać na ogrodzeniu Komendy Głównej Policji w Warszawie przy ul. Puławskiej 148/150. Na każdym zdjęciu uchwycone zostało inne oblicze Policji - funkcjonariusze w czasie pracy, nowoczesny sprzęt policyjny, a także konie i psy służbowe.

Zdjęcia, które można oglądać na wystawie prezentują różnorodność pracy Policji i policjantów w czasie ich codziennej, często niebezpiecznej służby - obrazują doskonale wyszkolonych ludzi i nowoczesne maszyny - radiowozy, helikoptery, motocykle, quady i robota pirotechnicznego.

Policja to nie tylko ludzie i maszyny, dlatego swoje miejsce zarówno w policyjnym kalendarzu, jak i na wystawie, znalazły zwierzęta. Na kilku fotografiach oglądać można konie i psy slużbowe.

Sesje zdjęciowe do kalendarzy odbywały się m.in. w Warszawie - na Placu Zamkowym, w Parku Sowińskiego, pod Stadionem Narodowym, na warszawskich mostach - Świętokrzyskim i Poniatowskiego, a także w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, na trasie S8, oraz pod stadionami w Gdańsku i we Wrocławiu. Udział w nich wzięli policjanci m.in. z Referatu Konnego i Przewodników Psów Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Komisariatu Rzecznego Komendy Stołecznej Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komedny Głównej Policji, a także dziennikarze TVN TURBO.

Otwarcie galerii prac „Nowoczesna Policja w obiektywie”, organizowanej przez Komendę Główną Policji oraz PZU, odbyło się 18 lipca w Muzeum Łazienki Królewskie i była to pierwsza uroczystość w ramach tegorocznych obchodów Święta Policji. Obecnie zdjęcia można oglądać przy ulicy Puławskiej 148/150, przed Komendą Główną Policji.

Autorem zdjęć, które znalazły się w kalendarzach policyjnych na lata 2012 i 2013 jest znany fotograf Michał Drabikowski*.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do zwiedzania wystawy.

*Michał Drabikowski - Australijczyk polskiego pochodzenia, z profesjonalną fotografią związany od 10 lat. Studiował w Photography Studies College w Melbourne. Realizował projekty fotograficzne w Europie, Australii, Chinach. Podróżuje między Melbourne a Warszawą, w której mieszka. Jego pasją jest motoryzacja. Związany od lat zarówno z czynnym uprawianiem sportów motorowych, jak i fotografią motoryzacyjną, w niezwykły sposób chwyta w obiektywie piękno i duszę pojazdu.

pt

  • Zdjęcia z wystawy "Nowoczesna Policja w obiektywie"

Powrót na górę strony