Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 18.07.2013

Około 7 tys. paczek papierosów i ponad 100 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Trefny towar został zabezpieczony, a 32-latek odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Uszczuplenie podatku akcyzowego z tego tytułu wyniosło ponad 130 tys. złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą realizując swoje ustalenia weszli do jednego z mieszkań przy ulicy Janowickiej. Mieli podejrzenia, że mieszkający tam 32-latek posiada wyroby tytoniowe bez akcyzy. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono w garażu blisko 7 tys. paczek papierosów i ponad 100 kg krajanki tytoniowej bez wymaganej przepisami akcyzy.

Gdyby nie interwencja policjantów skarb państwa z tytułu nieopłaconych podatków straciłby ponad 130 tys. złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony i przekazany do Urzędu Celnego w Radomiu. Wszystko wskazuje na to, że wyroby tytoniowe były przeznaczone do dalszej dystrybucji. 32-latek odpowie teraz za przestępstwo karno skarbowe. Oprócz grzywny może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony