Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawa „Koła historii. Policja Państwowa 1919 – 1940”

Oryginalne elementy wyposażenia i umundurowania funkcjonariuszy Policji Państwowej, a także dokumenty, odznaki i fotografie mundurowych z czasów II Rzeczpospolitej będzie można obejrzeć podczas wystawy „Koła historii. Policja Państwowa 1919 – 1940” zorganizowanej przez Komendę Główną Policji i Narodowe Centrum Kultury. Ekspozycja będzie dostępna w dniach 19 – 24 lipca w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Z inicjatywy Gabinetu Komendanta Głównego Policji przy współudziale Narodowego Centrum Kultury zorganizowano wystawę poświęconą pamięci funkcjonariuszy Policji Państwowej.

Okazją do jej przygotowania jest 70. rocznica odkrycia zbiorowych mogił w Lesie Katyńskim, co zapoczątkowało dalsze poszukiwania grobów oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy służb mundurowych II Rzeczypospolitej, w tym Policji Państwowej i 94. rocznica powstania Policji Państwowej.

Od 20 do 24 lipca, w godzinach od 11 do 19, w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można oglądać zdjęcia przedwojennych policjantów, elementy ich umundurowania i wyposażenia służbowego, medale i odznaczenia, a także dokumenty i czasopisma policyjne pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów, w tym współczesnych policjantów, którzy pasjonują się tym okresem z dziejów naszej formacji, a także z Muzeum Wojska Polskiego.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na tę wzruszającą i pouczającą lekcję historii.

KGP

Galeria zdjęć >>

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.8 MB)

Powrót na górę strony