Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę z płomieni

Policjanci z Sokołowa Podlaskiego wyciągnęli nieprzytomną kobietę z płomieni. Funkcjonariusze szybko odciągnęli ją na bezpieczną odległość i udzielili jej pierwszej pomocy. Po kilku chwilach, 73-letnia kobieta odzyskała przytomność.

Wczoraj (18 lipca) około godz. 16:30 policjanci sokołowskiej patrolówki sierż. Tomasz Grzelak i post. Robert Anulewicz, jadąc ulicą Piłsudskiego, zauważyli nad łąką dym. Obaj szybko pobiegli na miejsce, gdzie paliła się trawa. Na skraju pogorzeliska zauważyli leżącą starszą kobietę. Jej nogi znajdowały się już na skraju płomieni. Była nieprzytomna.

Policjanci szybko odciągnęli ją na bezpieczną odległość i zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Po kilku chwilach, 73-letnia kobieta odzyskała przytomność.

Na miejsce wezwano straż pożarną i karetkę pogotowia. Strażacy ugasili rozciągający się na około 8 arach pożar trawy, a zespół pogotowia udzielił poszkodowanej pomocy.

Kolejny raz dzięki interwencji sokołowskich policjantów uratowane zostało ludzkie życie. Tym razem była to kobieta, która najprawdopodobniej nie zastosowała się do zakazu dotyczacego wypalania traw. Znane są przypadki, że takie pożary często przynoszą tragiczne żniwo. Tym razem, dzięki policjantom, tak się nie stało.

(KWP w Radomiu / pt)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.94 MB)

Powrót na górę strony