Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczne obchody Święta Policji

Data publikacji 19.07.2013

Warszawscy funkcjonariusze obchodzili dzisiaj swoje święto. Uroczysty apel odbył się przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych policjantów. Funkcjonariusze odebrali również akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystościach udział wzięło kierownictwo Policji, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, prokuratury oraz przyjaciele Policji.

Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo, jako gospodarz uroczystego apelu z okazji Święta Policji, przywitał wszystkich zebranych. W swoim wystąpieniu podkreślił wyjątkowość służby w Policji i przypomniał fragment przysięgi, jaką wypowiada każdy policjant wstępujący do służby. Zwrócił też uwagę na szczególną misję funkcjonariuszy, którzy realizują ją nie tylko w jednostkach w kraju, ale i za granicą, współpracując z policjantami z innych państw. Przypomniał, że to co łączy wszystkich policjantów, to służba na rzecz społeczeństwa. Podziękował policjantkom i policjantom za ich rzetelną, ofiarną służbę oraz za trud i oddanie, które są godne najwyższego szacunku. Swoje słowa skierował też do pracowników Policji dziękując im za ciężką pracę, która przyczynia się do wzrostu szacunku dla Policji wśród mieszkańców Warszawy. Na zakończenie zwrócił się do samorządowców dziękując im za przychylność i wspieranie naszych działań. Wszystkim życzył spełnienia zawodowych planów i zamierzeń. 

Podczas obchodów Brązowym Medalem „Za długoletnią służbę” odznaczony został kom. Jędrzej Bełz - Zastępca Naczelnika Wydziału Realizacyjnego KSP. 42 policjantów odebrało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Dyplomami, za osiągnięcia w służbie i osobisty wkład w bezpieczeństwo, od Prezydent m. st. Warszawy, wyróżnionych zostało ośmiu mundurowych.

Podczas uroczystości odczytany został rozkaz o mianowaniu I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji Roberta Szydło na wyższy stopień - inspektora, z kolei insp. Dariusz Pergoł został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

W trakcie apelu odczytano także rozkazy personalne o awansach na stanowiska kierownicze w garnizonie stołecznym. Z dniem 19 lipca br. na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II mianowano podinsp. Krzysztofa Króla, na stanowisko Zastępcy Komendanta  Komisariatu Rzecznego Policji mianowany został podinsp. Bogusław Siedlacki, na stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji KSP - mł. insp. Piotr Idzikowski i na stanowisko  Naczelnika Wydziału Teleinformatyki KSP - kom. Mariusz Galarda.

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński w swoim wystąpieniu pogratulował wszystkim wyróżnionym i mianowanym. Podkreślił, że dzisiejsza uroczystość to ważny dowód uznania dla pracy policjantów. Podziękował też rodzinom i najbliższym funkcjonariuszy – bez ich cierpliwości, miłości i zrozumienia nie mogliby realizować swoich zadań.

Wicewojewoda Mazowiecki, Dariusz Piątek, odczytał życzenia Wojewody Mazowieckiego z  okazji Święta Policji. Przypomniał, że dzisiejsze święto to dobry czas, by oddać honor policjantom, którzy zginęli na służbie. To też okazja, by wyrazić uznanie za sprawność działań funkcjonariuszy, dzięki którym mieszkańcy Mazowsza czują się bezpiecznie. Potwierdzają to nie tylko wyniki sondażowe, ale także tegoroczne debaty.

Jacek Wojciechowicz, Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy, wyraził z kolei słowa pochwały dla Policji jako nowoczesnej formacji cieszącej się najwyższym uznaniem nie tylko władz Warszawy, ale zyskującej coraz większy szacunek w społeczeństwie. Podkreślił, że stołeczna Policja znakomicie wykonuje swoje codzienne zadania dając tym samym poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.  

Kierownictwo Policji, wraz z zaproszonymi gośćmi, oddało hołd przed Tablicą Pamięci oficerom i podoficerom Policji Państwowej II Rzeczpospolitej – Cichociemnym – Żołnierzom Armii Krajowej.  Uroczystości zakończyła defilada Kompanii Reprezentacyjnej Policji oraz stołecznej Orkiestry. 

Odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie gratulujemy!

(KSP)

Powrót na górę strony