Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Krew dla dzieci - ofiar wypadków drogowych"

Data publikacji 22.07.2013

Funkcjonariusze, pracownicy cywilni garnizonu opolskiej Policji oraz mieszkańcy Opolszczyzny wzięli udział w akcji „Krew dla dzieci – ofiar wypadków drogowych”. Zbiórka krwi przyciągnęła wielu ochotników. Łącznie w Opolu udało się jej zebrać prawie 10 litrów.

Krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Niestety w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa brakuje tego życiodajnego płynu. Chcąc wspomóc stację krwiodawstwa i zwiększyć świadomość społeczną w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę krwi pn. „Krew dla dzieci – ofiar wypadków drogowych”.

Przy okazji przeprowadzonej akcji pechodnie mogli zobaczyć motocykl policyjny, nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej od policyjnych ratowników. Korzystając z alkogogli chętni zobaczyli jak zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu. Były też atrakcje dla najmłodszych na stoisku prewencji kryminalnej. Rowerzystom z kolei przypomniano zasady korzystania z przejść dla pieszych.

W trakcie ponad pięciu godzin trwania akcji, zgłosiło się 35 ochotników. Niestety z różnych przyczyn część z nich nie mogła oddać krwi. Łącznie udało się zebrać prawie 10 litrów krwi.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja