Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z Archiwum X...

Data publikacji 22.07.2013

Kolejna nierozwikłana w przeszłości sprawa znalazła swoje rozwiązanie. Śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci zostało umorzone w 2003 roku. Dzięki funkcjonowaniu tak zwanego Policyjnego Archiwum X, sprawa, która właśnie dziś by się przedawniła, została rozwikłana.

W jednym z mieszkań w rudzkiej dzielnicy Kochłowice, policjanci ujawnili zwłoki 55-letniego mężczyzny. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności i prowadzone postępowanie nie pozwoliły śledczym ustalić i zatrzymać sprawcy nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa z 2003 roku przedawniłaby się właśnie dziś.

Po latach nowoczesne metody badań oraz ponowne przeanalizowanie materiałów pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzanej. Zgromadzony materiał dowodowy, wzmocniony opiniami biegłych, pozwolił na sformułowanie zarzutów. Śledczy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci.

Rudzianin przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił dokładnie wszystkie okoliczności popełnienia przestępstwa. Wtedy 20-letni kawaler szukający okazji do spożycia alkoholu, dziś poważniejszy mężczyzna w związku, ojciec dzieci chcący "rozliczyć przeszłość", potwierdza popełnienie przestępstwa i oczekuje na karę, którą może być nawet pięć lat pozbawienia wolności. Sprawa oczekuje na swój finał w sądzie, gdzie prokurator przesłał już akt oskarżenia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony